Sprawdź to przed zakupem mieszkania!

Decydując się na zakup nieruchomości stajemy przed niełatwym wyborem. Własny dom czy mieszkanie to często inwestycja na całe życie. Cena, odległość od miejsca pracy, bezpieczeństwo, bliskość przyrody, miejsca parkingowe – musimy przeanalizować wiele istotnych dla nas czynników i określić priorytety. Przeglądając dostępne na rynku oferty nie powinniśmy zapominać o jednym z najważniejszych kryteriów, które łatwo zbagatelizować ekscytując się wizją nowego, wymarzonego miejsca do życia. Wiarygodność inwestora, bo to o niej mowa, to gwarancja odpowiedniej jakości oferowanych usług i tego, że nasze wymarzone lokum na pewno powstanie. 

Dobrym punktem wyjścia w rozmowie z inwestorem jest pytanie o jego wcześniejsze inwestycje. Odpowiedź na to pytanie pozwoli ci przekonać się czy masz do czynienia z poważną firmą z odpowiednim doświadczeniem, czy powierzasz swoje pieniądze na eksperyment, który być może się uda, a być może nie.

Naszym zdaniem nie warto ryzykować. Poprzednie realizacje czy zamknięte etapy obecnego projektu, dadzą ci szersze wyobrażenie na temat przedsiębiorcy, któremu zamierzasz powierzyć oszczędności swojego życia. Wybudowane już jakiś czas temu budynki dadzą ci dobry punkt odniesienia w zakresie designu, trwałości wykorzystywanych do budowy materiałów czy funkcjonalności zagospodarowanej przestrzeni.

Warto również sprawdzić, ile lat dany inwestor funkcjonuje na rynku, a także zapytać o certyfikaty lub zaświadczenia, które dodatkowo potwierdzą jego wiarygodność. Jednym z nich jest certyfikat potwierdzający udział w programie Rzetelna Firma. Przykładowo wygląda on w ten sposób: https://wizytowka.rzetelnafirma.pl/Z04PNT6O i potwierdza, że przedsiębiorca, który go otrzymał, nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej S.A. określonych w ustawie z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych.

W rozmowie z inwestorem zapytaj go koniecznie ile ma już za sobą realizacji i czy były one oddawane w terminie. Warto również poświęcić trochę czasu na zobaczenie dotychczasowych efektów jego pracy. Zgodnie z zasadą „kolejne jest lepsze od poprzedniego”, jeśli inwestor działa na rynku od lat i ma pieniądze na nowe projekty, to można uznać, że dotychczasowi klienci są zadowoleni z efektów jego pracy i jest to kryterium zwiększające jego wiarygodność.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

NA PARTERZE

Mieszkanie o powierzchni 71,3 m² z prywatnym ogrodem (130 m²).

W skład segmentu wchodzą trzy pokoje oraz dwa miejsca postojowe.

Cena? 585 000 zł.

NA PIĘTRZE
(dostępne od ręki)

Mieszkanie o powierzchni 107 m², w skład którego wchodzi poddasze do adaptacji (34 m²) z wykonanym podejściem wodno-kanalizacyjnym dla dodatkowej łazienki oraz pod grzejniki.

Segment posiada przestronny teras (17,34 m²) oraz przynależą do niego dwa miejsca postojowe.

Cena? 625 000 zł.

ZADZWOŃ

+48 600 352 582

NAPISZ

wzorek@wzorek.com.pl

PRZYJEDŹ

Chrzanów Mały 44